Aktuellt

Veckobrev, vecka 51

17.12.2017« Tillbaka

Veckobrev, vecka 51

Studerande:

Höstterminen börjar verkligen sjunga på sista versen, inkommande vecka är den sista veckan innan ett välförtjänt jullov. Här följer veckans program:

Måndag:


  • Anmälan till allmän tent öppnas i Wilma kl. 12.00 (stängs på torsdagen kl. 12), själva tenten äger rum fre 19.1 (undantagsvis to 18.1 för deltagare i Uni YH-dag) och obligatoriska inlämningsuppgifter skall lämnas in senast fre 12.1. Du bör FÖRE jullovet kontakta lärarna via Wilma och be om instruktioner för inlämningsuppgifterna.


Tisdag:


  • Globbarna har möte kl. 8-8.30 i caféet.
  • Studeranderådet har möte kl. 8-8.30 i Mirkkas rum
  • Stödtimme med Mirkka kl. 10.40-11.45 i Shaolin, anmäl intresse till Mirkka i förväg via Wilma.

Onsdag:

Lärar/studerande-kören har övning kl. 13.05 i MU-salen
Torsdag:

Anmälan till allmän tent stängs i Wilma kl. 12.00. Visst har du bett lärarna om instruktioner för inlämningsuppgifter?
Genrep för alla evangelieläsare kl. 13.30 i BO
Julfest i festsalen (och delvis kyrkan) med start kl. 20.30, julfesten slutar först på fredagen ca kl. 00.10, viktigt att ni kollar upp hur ni kommer till och från skolan, programnummer tas ännu emot med öppna armar av julfestkommittén, kontakta omedelbart Karin eller Ali. Klä er litet festligare till julfesten och ta med inneskor till festsalen om ni inte vill vara strumpfota.


Fredag:

jullov

På kommande vecka 51:

Läsåret fortsätter med normalt schema måndagen 8.1.2018.
Lärarmöte fre 12.1, två studeranderådsrepresentanter ombes delta.
deadline för inlämningsuppgifter till allmän tent fre 12.1.

Kämpa på ännu de sista skoldagarna innan jullovet och ha ett avkopplande jullov!God Jul och Gott Nytt År!